KONST / Litografier / Färglitografi 13038033
nr 1303 8033
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 335/385, "Iraunajus coerulusigratus", 1992. Motivet: 54x40 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:19:29
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.500 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson